Home > Porady > Jak czyścić adidas NMD?

Jak czyścić adidas NMD?

adidas nmd
Jak czyścić adidas NMD?
3.5 (70%) 2 votes

adidas NMD to zdecydowanie jeden z największych modowych hitów ostatnich lat, jednak wiele osób nie uległo ich urokowi ze względu na… prawdopodobną trudność w czyszczeniu. Te kultowe już sneakersy rzeczywiście wyglądają na dość delikatnie, a ich prosta, lecz wykonana z niestandardowych materiałów sylwetka może być problematyczna w czyszczeniu. Ty również powstrzymałeś się od zakupu z obawy przed czyszczeniem? A może masz już swoje adidas NMD i nie wiesz, jak je wyczyścić? Podpowiadamy!

adidas NMD – specyfika materiałów

Aby móc dobrze wyczyścić obuwie, nie powodując jego zniszczenia, musimy przede wszystkim znać rodzaje materiałów, z których zostało wykonane. Dzięki temu jesteśmy w stanie powiedzieć, czego dane buty z pewnością „nie przeżyją”, a co będzie im służyć. Jak wiadomo adidas NMD we wszystkich wersjach (R1, R2, City Socks) są połączeniem materiałowej cholewki i piankowej podeszwy Boost. Problematyczna może okazać się głównie niejednorodna struktura podeszwy butów, która najszybciej ulega zabrudzeniu. A że jest ona biała, to zabrudzenia są na niej mocno widoczne. Jednak wbrew pozorom czyszczenie pianki Boost jest prostsze niż się wydaje!

Jak czyścić adidas NMD?

Etap 1: pianka Boost

Jeśli cholewka Twoich butów jest czysta, a na podeszwie pojawiły się widoczne zabrudzenia lub w normalnym trybie użytkowania biel pianki zaczęła zamieniać się w szarość, możesz zająć się czyszczeniem wyłącznie tej części buta. Przydatny okaże się środek do renowacji białych podeszw lub białe mydło. Podeszwę przecieramy namoczoną w preparacie czyszczącym ściereczką aż do uzyskania białej powierzchni. Pod żadnym pozorem nie używaj do czyszczenia pianki Boost silnych środków wybielających, takich, jak chociażby mleczko do czyszczenia, którego używamy w kuchniach czy łazienkach. Taki specyfik może zniszczyć buty, szczególnie gdy przypadkiem zetknie się z materiałem cholewki!

Etap 2: cholewka z materiału tekstylnego

adidas NMD to nie tylko piankowa podeszwa, ale też elastyczna, tekstylna cholewka, która z pozoru wygląda na bardzo delikatną. Jeśli nie ma konieczności jej czyszczenia, to znaczy nie ma na niej widocznych zabrudzeń, to lepiej jedynie odświeżyć swoje Nomady przy pomocy dezodorantu do butów, którym spryskujemy wnętrze. Jeśli jednak buty zdecydowanie źle się prezentują, to konieczne jest ich wypranie. Najlepsze będzie takie przeprowadzone ręcznie w misce z wodą z mydłem lub specjalnym szamponem do butów. Tkaninę cholewki delikatnie pocieraj ręczniczkiem lub szmatką zamoczoną w roztworze wody ze specyfikiem czyszczącym. Pozbądź się zabrudzeń bez nadmiernego tarcia, by zachować unikalną strukturę materiału.

Etap 3: suszenie

Wyprane ręcznie Nomady trzeba pozostawić do wyschnięcia. Jednak tak, jak w przypadku butów ze skóry czy zamszu – lepiej nie robić tego w pełnym słońcu czy bezpośrednio pod kaloryferem. Twoje adidas NMD mogą w wyniku nadmiernego napromieniowania stracić kolor i formę. Dlatego dokładnie odciśnij je z wody, a następnie wyłóż w środku papierem, na przykład zmiętymi gazetami. Postaw je w suchym, ciepłym miejscu i poczekaj aż wyschną.

Po takim czyszczeniu Twoje Nomady może nie będą wyglądać jak nowe, bo trudno zachować tak dobry stan butów przez dłuższy czas. Jednak ich wygląd na pewno zadowoli nawet najbardziej wymagających!

Zdjęcie: https://galeriamarek.pl/filtr/adidas-nmd/

Spodobał Ci się nasz artykuł? Podaj go dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.